O czym pamiętać, oklejając samochód?
Oklejenie samochodu reklamą to jedna z najtańszych i najskuteczniejszych form reklamy zewnętrznej. Dzięki dynamicznej zmianie miejsca Twoja reklama ma szansę zostać dostrzeżona przez wielokrotnie większą liczbę potencjalnych klientów. Pamiętaj, że aż 80-85 % informacji przyswajamy za pomocą zmysłu wzroku, dlatego warto dać się zobaczyć!
Oto kilka punktów, o których warto pamiętać, jeśli zdecydujesz się okleić samochód reklamą Twojej firmy lub marki.
- Jeśli od początku wiesz, że firmowe auto będzie jedną z form promocji, podczas zakupu wybierz biały samochód. Na tym kolorze reklama będzie najbardziej widoczna, a jej projektant będzie miał ułatwione zadanie.
- Bądź gotowy zainwestować w dobry projekt reklamy. Przy wyborze firmy wykonującej reklamę zachowaj czujność – bardzo tani projekt to zwykle projekt wykonany w 10 minut. Nie oczekuj po nim, że przyciągnie uwagę estetyką czy oryginalnością…
- Poradź się specjalistów w sprawie doboru rodzaju folii i innych materiałów potrzebnych do oklejenia samochodu. Muszą one zostać dobrane do powierzchni Twojego samochodu, dzięki temu reklama zachowa świetny wygląd i trwałość przez wiele miesięcy.
- Zastanów się nad zainwestowaniem w zabezpieczenie grafiki laminatem. Wykonanie takiej reklamy będzie droższe, ale będziesz mieć pewność, że jakość utrzyma się przez lata.
- Przed oklejeniem samochodu zadbaj o jego odpowiednie przygotowanie. Auto powinno być dokładnie umyte oraz oczyszczone z wszelkich naklejek, oznakowań i innych elementów.
- Po wykonaniu reklamy staraj się jak najlepiej dbać o samochód. Folia narażona jest na uszkodzenie mechaniczne, dlatego unikaj kontaktu z gałęziami czy drutami. Spróbuj także unikać myjni mechanicznych.
- Jeśli chcesz zwiększyć siłę przekazu i skuteczniej budować swoją markę – kup i oklej kolejny samochód! Dzięki flocie samochodów reklamowych zwiększysz zasięg Twojego komunikatu.
Na co zwrócić uwagę po oklejaniu?
- W celu utrwalenia klejenia najlepiej, aby auto przez następnych 12-24 godziny stało w suchym miejscu.
- Po trzech dniach folia powinna przylegać do powierzchni samochodu na tyle mocno, że nawet umycie pojazdu w myjni samochodowej nie spowoduje jej uszkodzenia.
- Przez okres około trzech tygodni od oklejenia nie należy używac żadnych substancji nabłyszczających. Po tym okresie zaleca się stosowanie wyłącznie teflonowych badź silikonowych środków nabłyszczających niezawierających wosków.
- Odradza się mycia oklejonego samochodu drażniącymi chemikaliami.
Jak myć, pielęgnować oklejone auto?
- Unikaj mycia samochodu na myjniach automatycznych – szczotki skracają żywotność folii.
- Zalecane jest mycie aut na myjniach ręcznych lub bezdotykowych.
- Należy także zachować ostrożność przy korzystaniu z myjni ciśnieniowej. Wysokie ciśnienie może odkleić lub rozerwać kawałki folii.
- Folie zalaminowane, błyszczące można pielęgnować i polerować jak lakier samochodowy, można także używać wosków zabezpieczających.
- Nie powinno się szorować zadrukowanych folii, które nie są zabezpieczone laminatem lub lakierem, z powodu ścierania się druku.
- Zimą na bieżąco należy usuwać z auta śnieg, błoto pośniegowe i sól.
- Nie wolno używać do czyszczenia nadwozia rozpuszczalników i tłuszczów oraz preparatów na bazie tych substancji.
Jeśli chcesz mieć pewność, że reklama zostanie wykonana w pełni profesjonalnie, zwróć się do specjalistów od oklejania samochodów! W Szczecinie zapraszamy do kontaktu z Pracownią Reklamy Mager. Oferujemy także oklejanie witryn, banery i inne formy reklamy zewnętrznej.